Paradox: Matka zažívala násilí před očima dítěte a soud ji viní z toho, že dítě k otci nechce
Je až neuvěřitelné, že naše soudy pořád tvrdí, že to, jak se muž choval a chová k ženě/matce je naprosto nepodstatné v opatrovnických soudech. Tyto dva body ale nejde oddělovat. Děti ve společné domácnosti žily. Viděly, slyšely a cítily, co se tam děje. Drželo matce nablízku, tisklo se k ní a čekalo, kdy ho matka odvede do bezpečí. Matka vyčkávala na správnou chvíli. Přišla. Vzala dítě a odešla. Neřešila v tu chvíli prostředky, majetek, nic. Chtěla jen, aby ona a její dítě byly v bezpečí. Psychopatický muž ale své chování stupňoval. Matku zastrašoval, vyhrožoval jí, stalkoval,... Matka i dítě opět pocítily strach a nejistotu. Matka zažívá hrozný pocit bezmoci. V dobré víře podává NÁVRH NA SOUD O SVĚŘENÍ DÍTĚTE do (své) péče. Snaží se jim vše popsat a vysvětlit. Soud, OSPOD nic z toho nezajímá. "Otec má právo jako vy matko!" Logicky po těchto zkušenostech dítě k muži (otci) nechce. Ať to muž chtěl nebo ne, svým chováním PSYCHICKY UBLIŽOVAL I DÍTĚTI. Dítě si to pamatuje. Má to vryto hluboko v sobě - tento člověk znamená nebezpečí, stres a křik. Pokud ale dítě odmítá odejít, NAŠE SOUDNICTVÍ TO OZNAČUJE ZA NEDOSTATEČNOU PŘÍPRAVU OD MATKY.
Paradoxem je, že když po skončení styku s otcem dítě nadšeně k matce běží, objímá ji a nechce ji pustit, je to vnímáno, jako výtečná příprava od otce. Nikoli ten stres, co bez matky dítě zažilo a teď si běží pro psychickou i fyzickou oporu. Tito muži soupeří. Snaží se ženám vzít to nejcennější, co mají. Myslí si, že polovina nebo větší část času s dítětem jim dá to jediné, co oni mít nemohou.. Mateřské pouto."
Ženy, které se rozhodnou opustit násilný vztah, se často domnívají, že také zanechají násilí. Období po rozchodu je však pro ženy jedním z NEJNEBEZPEČNĚJŠÍCH období, přičemž ženy jsou vystaveny zvýšenému riziku, že budou po rozchodu pronásledovány, bity, obtěžovány nebo zabity svým násilným bývalým partnerem. Navíc matky často nemají jinou možnost, než se zapojit do systému rodinného práva, aby udržely péči o své dítě (děti) a podílely se na majetkových a finančních vyrovnáních."
Odkaz na psychologický dopad matky, které zažily domácí násilí, když se pohybovaly v rodinném soudním systému (lze zakliknout přeložení strany do češtiny):